AARHUS
GYMNASIUM

Undervisere på AARHUS GYMNASIUM, C

Navn Fag Mail Funktion
Alex Young Pedersen

Idehistorie, samfundsfag, kom/it, filosofi

[email protected]

Lektor
Alice Jakobsen Matematik, teknologi, Teknikfag: robotteknologi [email protected] Lektor
Alice Schou Nørgaard Engelsk, tysk [email protected] Lektor
André Skriver Teknologi, design, Teknikfag: arkitektur og rum [email protected] Lektor
Ane Fuglsbjerg Stephensen Dansk, kommunikation/IT [email protected] Lektor
Anette Svenningsen Abilskov Fysik, Matematik [email protected] Lektor
Anette Marian Linde Nielsen Bioteknologi, Biologi, Teknikfag: Sundhed og livsstil [email protected] Lektor
Anne Marie With Bøje Design, Teknikfag: arkitektur og rum [email protected] GG
Bent Arler Samfundsfag, erhvervsøkonomi [email protected] Lektor
Birgitte Leth Kemi, matematik [email protected] Læsevejleder
Caroline Grønborg Fysik, matematik, astronomi [email protected] Lektor
Christoffer Poulsen Dansk, engelsk [email protected] Lektor
Claus Albrechtsen Teknologi, innovation [email protected] Lektor
Emil Hartvig Fysik, matematik [email protected] Lektor
Gitte Thomsen Engelsk, spansk [email protected] Lektor
Hanne Bejder Kemi, Teknologi [email protected] Lektor
Hassan Ahmadian Matematik, teknologi, Teknikfag; Byggeri og energi [email protected] Lektor
Henrik Christensen Fysik, matematik [email protected] Lektor
Henrik Amtoft Neubauer Bioteknologi, biologi, Teknikfag; sundhed & livsstil [email protected] Arbejdsmiljø
Jan Skytte Fysik, matematik, teknologi,  programmering, Teknikfag; Robotteknologi [email protected] Lektor
Jens Danielsen Biologi, kommunikation/IT, infomatik [email protected] Lektor
Jens Christian Hansen Fysik  [email protected] Lektor
Jens Christian Thybo Weibel Kemi, bioteknologi, biologi, Teknikfag; Sundhed og Livsstil [email protected] Lektor
Jeppe Juhl Thuesen Fysik, astronomi
[email protected]
Lektor
Jessica Marie McCutcheon Latin [email protected] Lektor
Jørgen Bennedsen Beck Biologi [email protected] Lektor
Karen Staghøj Teknologi [email protected] Lektor
Kim Storgaard Kemi, matematik, teknologi [email protected] Lektor
Kirsten Kynde Dansk, engelsk [email protected] Lektor
Kirsten Lynning Harfeld Fysik, idehistorie   Lektor
Laila Friis Lauridsen Samfundsfag, idehistorie, historie [email protected] Lektor
Lea Arnkjær Dansk, matematik [email protected] Lektor
Linda Brix Vinther Dansk, biologi [email protected] Lektor
Linda Charlotte Heiede Laursen Engelsk [email protected] Uddannelsesleder
Line Højen Væggemose Dansk, kommunikation/IT, mediefag [email protected] Studievejleder
Mads Borup Dansk, idehistorie, filosofi [email protected] Studievejleder
Margrethe Kofoed Jensen Dansk, idehistorie, kommunikation/IT [email protected] Læsevejleder
Maria Seidelin Teknologi, Teknikfag; tekstil og design [email protected] TEKO
Mark R. N. Moore Infomatik, programmering, Teknikfag; Digital interaktion
[email protected]
Lektor
Martin Hejgaard Sørensen Kommunikation/IT, idræt [email protected] IT ansvarlig
Mathilde Bjørn Madsen Matematik, psykologi [email protected] Lektor
Mette Haack Dansk, engelsk [email protected] Læsevejleder
Mette Thayssen Engelsk, mediefag [email protected] Lektor
Mirsad Kadribasic Matematik, informatik, programmering [email protected] Lektor
Nedim Dzeko Samfundsfag, idehistorie [email protected] Studievejleder
Niels Peter Frandsen Fysik, matematik, statik og styrkelære, programmering, statistik [email protected] Lektor
Niels-Kristian Skov Fysik, kemi [email protected] Lektor
Pernille Foged Skov Hansen Matematik, biologi [email protected] Studievejleder
Rasmus Berlin Kommunikation/IT, informatik, programmering [email protected] Lektor
Rasmus Primdahl Skovbjerg Samfundsfag, idehistorie , historie [email protected] Lektor
Rikke Jepsen Musik, idræt [email protected] Lektor
Sanne Bjerre-Hyldgaard Dansk, idehistorie [email protected] Lektor
Sanne Hedegaard Kemi, teknologi, bioteknologi [email protected] Lektor
Simon Ege Dahl Kjærsgaard Samfundsfag, idehistorie, historie [email protected] Lektor
Søren Graa Rasmussen Dansk, engelsk [email protected] Lektor
Thorbjørn Sørensen Kemi, matematik [email protected] Lektor
Thorleif Bundgaard Matematik, teknologi, Teknikfag; Elektronik [email protected] Lektor
Ulrik Bohnstedt Christensen Kommunikation/IT, samfundsfag, idehistorie [email protected] Uddannelsesleder

Øvrigt personale

Anette Roulund SPS-mentor [email protected]
Brian Nielsen Laboratorieassistent [email protected]
Helle Gaardsdal Clemmensen Områdeleder [email protected]
Jens Elkjær Værkstedsassistent [email protected]
Karsten Bak Ramlov Rektor [email protected]
Lone Uhre SPS-mentor [email protected]